Úvodné nastavenie a spustenie Trevlixu v 4 jednoduchých krokoch

Nebojte sa. Je to vážne úplne jednoduché. A ak si s niečím nebudete vedieť rady, pomôžeme Vám na emailu  😉

 

Najprv sa prosím prihláste do administrácie https://book.trevlix.com/admin/ svojim užívateľským menom.

Užívateľské meno sme vám zaslali po vyplnení formulára "Vyskúšať zadarmo".

1. Nastavenie kontaktných údajov a východiskového stavu webových rezervácií

V module Nastavenie - Kontaktné údaje zadajte kontaktné údaje svojho hotela a emailovú adresu, na ktorú budú zasielané rezervácie.

Ak zadáte aj GPS pozíciu, zobrazí sa v online rezervačnom systéme aj mapa k vášmu hotelu :)

GPS súradnice zistíte ľahko kliknutím do mapy alebo zadaním adresy, prípadne názvu miesta do našeptávača.

 

Nastavení

 

V module Nastavenia - Nastavenie systému zvoľte, či sa majú nové webové rezervácie vytvárať v stave opcia - teda či tento termín už bude vedený ako obsadený, ale ešte ho skontroluje a potvrdí recepcia (odporúčame) alebo potvrdené - teda rezervácia bude už pre obe strany platná a záväzná a nikto ju nebude kontrolovať, alebo v stave čaká na schválenie - termín ešte nebude pre hosťa rezervovaný, kým nezmeníte stav na potvrdené. Ak budete prijímať online zálohovej platby za ubytovanie, môžete využiť tiež východiskový stav dočasná opcia a nastaviť, koľko dní budete hosťovi termín blokovať, než bude v prípade nezaplatenia uvoľnený pre ďalších hostí. Ak zvolíte dočasnú opciu, nezabudnite nastaviť, koľko dní bude dočasná opcia platná.

2 - nastavení

Tiež si tu môžete zvoliť podporované jazyky, v ktorých bude Trevlix pri rezervácii ubytovania komunikovať s hosťami.

2. Nastavenie ubytovacích kapacít

V nastavení ubytovacích kapacít (Nastavenia - Ubytovacie kapacity) sa zadávajú:

 

Skupiny izieb (nepovinné)

slúži len k možnosti prehľadnejšieho triedenia izieb v Kalendári. Ak nemáte viac ako 12 izieb, stačí tu vytvoriť jedinú skupinu napr. "Ubytovanie":

Skupiny pokojů

 

Typy izieb

je potrebné vytvoriť skôr ako jednotlivé izby. Hosť si pri online rezervácii vyberá vždy typ izby, napríklad "Single Room Standard", nie už konkrétnu izbu (napr. 101, 102, 103, ...) U menších hotelov alebo u luxusnejších izieb môže existovať v rámci jedného Typu izieb (napr. " Kráľovský apartmán ") len jeden Izba (" Kráľovský apartmán "). V iných typoch izieb môže byť izieb viac (napr. desať izieb typu "Single Room Standard").

Pri type izieb vložte prosím tiež popisok, fotografie, kapacitu - počet lôžok, prípadne prísteliek, prípadne cudzojazyčné preklady, ak budete ponúkať online rezervácie aj v ďalších jazykoch. Tieto údaje a fotografie sa zobrazí hosťom pri online rezerváciách ubytovania.

 

Tip: Vždy, keď váhate, či máte pre izby vytvoriť samostatný typ izby, položte si otázku: Je medzi izbami rozdiel, ktorý môže spôsobiť, že hosť, ktorý u nás ešte nikdy nebol, si bude chcieť zvoliť tuto konkrétnu izbu? Napr. kvôli manželskej alebo oddelenej posteli, možnosti prístelky, umiestnenie na poschodí, samostatnej kúpeľni, vani alebo sprche alebo výhľadu. Ak áno, vytvorte pre taký pokoj samostatný typ, napr. "Dvojlôžková izba s manželskou posteľou, kúpeľňou a sprchou s výhľadom na záhradu". Ak sú pre hosťa izby nerozlíšiteľné, priraďte ich do rovnakého typu, napr. "Dvojlôžková izba s možnosťou prístelky".

 

Typy pokojů

 

Izby

Pri vytváraní izby potom už len stačí zvoliť, akého je typu a zadať jeho názov (teda napr. číselné označenie izby, ktoré je uvedené na kľúči a dverách izby). V každom type izby sa musí vytvoriť aspoň jednu izbu, aby hostia mohli typ izby objednávať. Pokiaľ prenajímate celý apartmán alebo celú chatu, potom je izbou myslená celá ubytovacia jednotka, ktorú prenajímate a môžete ako izbu vytvoriť napríklad "Chata 1" alebo "Apartmán Eva".

 

Pokoje

3. Úvodné zadanie obsadenosti

Aby bolo možné online rezervačný systém spustiť na vašom webe, je potrebné nastaviť už obsadené termíny jednotlivých izieb. To môžete vykonať kliknutím na modul "Kalendár" a tu kliknutím do príslušného poľa dátumu a izby a následným zadaní základných údajov o rezervácii. Alebo tiež kliknutím na tlačidlo "Nová rezervácia" alebo "Skupinová rezervácia".

 

Rezervace

4. Spustenie rezervačného systému na vašom webe

Teraz už stačí skopírovať kód rezervačného systému v Nastavenia - Rezervačný systém pre váš web - skopírovať do schránky a vložiť ho do zdrojového kódu článku s rezerváciami na vašom webe. So spustením vám radi pomôžeme.

 

Online rezervace

Hotovo

To je všetko 😉 Ak máte nejaké otázky alebo potrebujete poradiť, sme tu pre vás na emailu .

Môžete tiež ešte nastaviť Ceny ubytovania

Teraz máte nastavený Trevlix v základnom režime rezervácií. Ak chcete z Trevlixu získať ešte väčší úžitok, zadajte teraz ešte Ceny ubytovania»

Potom bude Trevlix vám aj hosťom pri rezerváciách rovno počítať cenu za ubytovanie.